Draudzības diena Vinnijā 2021

Draudzības diena Vinnijā! ❤ Uh, tā tik bija DIENA! No paštaisītiem našķiem līdz pat pērļotiem lāčukiem! Bet, par visu pēc kārtas: 
 
🧚Mūsu jaunākā grupiņa, Spārītes – ir ļoti draudzīgi, tāpēc svētkus, bez dalīšanās ar našķiem, nevar pat iedomāties. Viņi rullēja, vēla un spieda mīklu, lai pagatavotu ar sēkliņām apbērtus smilšu cepumus saviem labākajiem draugiem – Vardīšu grupiņas bērniem. Lai iepriecinātu vecākus – tika sagatavotas sirsniņu kartītes. Priecīgs pats un priecīgi citi!
 
🐸Ja vien būtu iespējams, tad pie Vardīšu ikmēneša foto sienām, fotogrāfētos katrs Vinnija audzēknis. Tas tāpēc, ka ik reiz, kad Vinnijā ir jauns notikums, Vārdītes veido foto sienu. Ar katru pasākumu tās mūs pārsteidz aiz vien vairāk. Draudzības dienas ietvaros tā rādās rozā un sarkanās krāsās, uzraksts LOVE – MĪLESTĪBA un uzdevums samīļot savu draugu – izsaka visu! Jo vairāk, jo labāk, tas, šoreiz, par labiem vārdiem un apskāvieniem! Vardītes atgādina, ka ka ne tikai šodien, bet arī citās dienās ir jābūt mīļam, izpalīdzīgam un draudzīgam!
 
🦋Taurenīši, izlozē laimīgo draugu, kuram top sirsnīga dāvana – sirsniņas formas kaklarota, tā tika pasniegta ar siltu smaidu un mīļu apskāvienu. Vistuvākie, vismīļākie un vienmēr izpalīdzīgie kaimiņi – mazās Bitītes – tiek pārsteigtas ar medaļu, kas simbolizē daudzības nozīmi. Taurenīšus vienozīmīgi var raksturot ar vārdiem – Ja pie laba drauga esi ticis, nekad nelaid viņu vaļā! Dienas noslēgumā, bērni sagādāja sirsnīgu pārsteigumu savai māmiņai un tētim 🙂
 
🐝Bitītes, savukārt, saka: “Ja mīlestība iet caur vēdaru, tad mēs taisīsim salātus”. Jā, tā tas tiešam arī notika, augļu salāti tapa spiežot sirsniņas formas ananasā, hurmā, greipfrūtā, kivi, melonē un citos augļos. Ar salātiem tika cienāti mīļie Taurenīši, bet lai iepriecinātu visus Vinnija bērnus, Bitītes āra nodarbība laikā veido ledus skulptūras, kas pie vārtiem sagaida katru ienācēju. Ar plaukstām simbolizējot, aicinājumu ienākt un sirdi, kas vienmēr ir plaši atvērta.
 
🦗Sienāzīšu bērni ne tikai gatavo izcilus (vārda vistiešakajā nozīmē) auzu pārslu cepumus un dalās ar tiem, bet arī vainago cits citu ar draudzības kroņiem, ko darinājuši paši. Daži bērni bija arī parūpējušies par cienastu un cienāja cits citu ar saviem līdzi paņemtajiem našķiem. Kronis galvā našķis puncī ejam visi vienā solī, spēlēties un jautroties, un ar visiem draudzēties.
 
🐱Mincīši izgatavoja sārtas sirsniņas, uz kurām audzinātāja uzrakstīja pašu bērnu izdomātus mīļvārdiņus. Sirsniņas novietoja vissaulainākajā vietā grupiņā, jo ikvienu patīkami silda ne tikai saulīte, bet arī mīļi vārdi. Pārrunās par daraudzību Mincīši vienojās kopīgā atziņā:”To, ar kuru draudzējas var arī mīlēt, bet ja mīl, var arī kopā doties peldēties”.
 
🐜Skudras kā jau skudras, visu dara kopā, čakli strādā – krāso, zīmē, līmē un cits citu priecē. Katrs izvēlas sev tīkamāko sirsniņas uzlīmi un vienojas kopīgam foto. Skudriņas atzīst, ka katra diena, ko viņi pavada kopā ir viņu mīļākā diena. Tāda bija arī šī!
 
🐝Kamenītes Draudzības dienai par godu tērpjas rozā un sarkanā. Veicinot sadarbības prasmes, lai izveidotu veselu sirdi, tiek meklētas divas sirds pusītes, kas ir savstarpēji saderīgas. Matemātikas mācību jomas ietvaros, Kamenītes nosauc un atpazīst ciparus uz sirsniņām, lai novietotu tos atbilstošajā vietā. Izmantojot dažādus materiālus, ar īpašu sirsnību dekorē sirsniņas, lai dāvātu tās cits citam.
 
🐞Mārītēm šī diena pagāja, sakot draugiem komplimentus un labus vārdus. Brokastu laikā cits citam gatavoja maizītes ar šokolādes un riekstu krēmu, grieza ābolus maizīšu dekorācijai. Tika atnestas arī konfektes un visi draugi pacienāti. Mārītes zina, ka darot labu draugam, viņi dara labu arī paši sev.
 
🐦Zīlīšu grupas bērni Draudzības dienas rītā dalījās savās domās par to, kas ir draudzība un kādai tai ir jābūt! Zīlītes zina kā iepriecināt, tāpēc gatavo veselīgu našķi un taisa apsveikumu, lai uzdāvinātu to sev mīļam draugam. Viens no Zīlīšu grupas zēniem šorīt ļoti iepriecināja visas grupas meitenes, arī audzinātājas, katrai uzdāvinot skaistu tulpi! Paldies!
 
🦉Pūcīšu grupas bērni Vinnijā ieradās sarkanās krāsas apģērbā. Rīta apļa laikā tika pārrunāta draudzības dienas nozīme, bērni dalījās ar savām domām, ka draudzīgiem ir jābūt visu gadu nevis tikai vienu dienu, kā arī jābūt izpalīdzīgiem un atsaucīgiem citam pret citu. Bērni atcerējās un dalījās stāstos par saviem labajiem darbiem gan bērnudārzā, gan mājās. Lai iepricinātu cits citu, bērni gatavoja paštaisītus apsveikumus, kā arī gatavoja mazu našķīti draugam.
 
Redzot mūsu aktīvos bērnus un radošos pedagogus, ir skaidrs, – mēs Vinnijā esam tik ļoti dažādi, bet tajā pašā laikā tik ļoti vienoti.
 
Un kā punktiņš uz “I” šīs skaistās dienas noslēgumā bija pērļotais lācītis, ko ikviens no mūsu lieliskās Vinnija komandas varēja likt pie savas sirds 🐻
 
🌹Turpinot draudzības dienu arī šodien, vēlamies sveikt mūsu brīnišķīgo, radošo un vienmēr smaidīgo skolotāju – Luīzi, dzimšanas dienā. Luīzīt, lai Tev izdodas viss iecērētais un zini, ja nepieciešams, mēs vienmēr būsim Tev blakus 🙂
 
Draudzības dienā, Vinnijs ļoti, ļoti iepriecināja vēl kādu, kuru? Par to Jūs informēsim rīt…Uz tikšanos!
 
Patiesā sirsnībā, Vinnijs 🐻