Silto džemperu diena 2021

Ar šī gada akcijas moto – reāla rīcība klimata labā un mirkļbirku #Uzvelcdžemperi mēs uzsākām 2021. gada 9. februāri – “Silto džemperu dienu”. 

Atsaucoties uz Vides izglītības fonda aicinājumu – piedalīties ikgadējā akcijā klimata pārmaiņu mazināšanai, ar mērķi izglītot sabiedrību par klimata pārmaiņām un veicināt videi un klimatam draudzīgākus paradumus, MĒS VISI uzvilkām siltus un sev mīļus džemperus. Tomēr tas nebija viss, ko darijām, jo jau nedēļu iepriekš, Vinnija PEPIJA kopā ar Zīlītes grupas pedagoga palīgu Anitru pašrocīgi sāka darināt lakatu. Kā materiālu, izmantojot jau iepriekš labi kalpojušu vilnas dziju. Lai nosklaidrotu kā viņām veicās, aplūko video! Kā arī lasi un uzzini kā izglītojāmies, radoši izpaudāmies un iedvesmojāmies, lai mūsu MAZIE DARBI “SAILDĪTU” ne tikai Vinnija bērnu sirsniņas, bet arī mūsu planētu.

Pašā rīta agrumā, bērni kopā ar skolotājām apsekoja radiatorus un samazināja temperatūru telpās. 

Brokastīs, izbaudīja patīkamās un pašu gatavotās tējas smaržu un lielisko garšu, apķēra krūzīti un sajuta tās siltumu, sasildījās tēju malkojot.

Rīts turpinājās aktīvi – mūsu viemēr atraktīvā un pozitīvā sporta skolotāja Silga aicināja piedalīties rīta rosmē, kurā bērni bija īpaši moži.

Šodien tika uzvilkti vissiltākie un mīļākie džemperīši – bērni dalījāsstāstos par tiem:

  • kādam džemperis ir ar daudz krāsiņām, bet citam ar burtiņiem;
  • uz tiem ir redzami dažādi attēli, piemēram, Sienāzīšu Artēmijam ir dinozauri, kas ir viņa mīļākie dzīvnikeki;
  • vairums Taurenīšu grupas bērnu atzina, ka savus šīs dienas džemperus ir saņēmuši no mammas vai veikalā;
  • savukārt, daži Pūcīšu grupas bērnu džemperi ir “mantotojums” no brāļa vai māsa – šis stāsts ir īpaši jauks un aktuāls;
  • dzirdējām arī stāstus par džemperiem, ka atvesti no Amerikas vai tikai vakar vakarā saņemti no internetveikala.

Bērniem ļoti patika skolotājas Dartas mīkstais, baltais, pūkainais džemperītis, tam pieskarties vēlējās katrs Taurenītis. Džemperi un stāsti – skasti, mīļi, silti un sirsnīgi – paldies, ka dalījāties. 

Džemperu demonstrēšana, veidošana, roku veiklības trenēšana, rakstu zīmēšana, aplicēšana un vēl daudzu citu nodarbju pilna, bija šī diena Vinnijā.  

Dedzīgākie – Mazās Ekopadomes bērni, jau no paša rīta sekoja līdzi visiem akcijas “Siltā džemperu diena” plānoto aktivitāšu norisēm. Lieki teikt, ka dienas noslēgumā visi jutāmies gandarīti par paveikto! 🙂