Putnu barotavas

Ir pienākusi jau trešā ziema, kurā Vinnija cilvēki rūpējas par putniņiem, kuri nav paspējuši aizlidot uz siltajām zemēm vai ir nolēmuši pārziemot Latvijā. Mēs zinām – ATBILDĪGI, VESELĪGI un ILGSTOŠI –  ir galvenais nosacījums putnu barošanā. 

Vardīšu grupas bērni izmantojot pašu izdzertās sulu pakas, veido putnu barotavas. Lai arī putnu redze ir četras līdz piecas reizes asāka nekā cilvēkiem, bērni zina, ka košās krāsās krāsotās barotavas putniem būs labāk pamanāmākas. Barotavās tiek iebērtas putniem visgardākās sēkliņas, kas jau pierādījušas savu “popularitāti” iepriekšejos gados. Par trīs galvenajiem nosacījumiem, Vardīšu grupas audzinātāja āra nodarbības laikā, kad barotavas tiek iekārtas mūsu rotaļlaukuma koka zaros, informē grupas bērnus, uzsverot, ka putnu barošana ir ļoti atbildīgs un ilgstoš process, kurā putniem jāpiedāvā tikai veselīga un atbilsotša barība.

Nākot uz Vinniju, nodarbībās un pastaigās, dodoties mājās un katru reizi paskatoties pa logu, vērojam un priecājamies, ka kāds no putniņiem ir redzams pie mūsu esošajām un jaunizveidotajām putnu barotavām. Paši par savu paveikto darbiņu esam ļoti priecīgi.