Visvairāk man patīk būt ārā!

Visvairāk man patīk būt ārā – tā Vinnija bērni sāka ne tikai #araizglitibasdiena, bet visu #RicibasDienas2020 nedēļu, kura bija bagāta ar daudziem radošiem, izglītojošiem, aktīviem, interesantiem un jautriem piedzīvojumiem .
 
Mārītes grupa vāc koku lapas, lai dekorētu savu bērnudārza grupiņu. Caurdur koku lapas un pēta gaisa straumes starp tām, vāc un šķiro atkritumus.
 
Pūcītes vēro kādas pārmaiņas dabā ir ienesis rudens. Veido lapu virtenes, nostiprinot zināšanas par koku un lapu nosaukumiem. No dažādiem dabas materiāliem – kokiem, zīlēm, kastaņiem – liek ciparus un burtus.
 
Mincīši – sakopj savu rotaļu laukumu, smilšu kastē esošās mantas notīra un saliek koka kastē, ko paši krāsojuši “Vinnija Mākslas dienās” vasarā, saslauka izbirušās smiltis un sakārto rotaļu namiņus.
 
Savukārt, Kamenītes grābj rudens lapas un dāvina otro dzīvi puķēm puķu podiņos, kas dāvinātas svētkos.
 
Skudriņas pēta dabu un savāc atkritumus, sakopjot tuvējo mežu. Pēta kukaiņus un skaita gliemežus, mācās noteikt laika apstākļus un vēro mākoņus.
 
Taurenīši – vāc dabas materiālus, lai papildinātu savu dabas stūrīti. Uzzina, kur aug čiekuri un kādās mājās dzīvo kastaņi. Taurenīši ļoti labprāt palīdz mūsu pagalma saimniekam Jānītim, veicot visus aktuālos darbiņus. Kā viņi paši saka, tas esot dots pret dotu, jo Jānītis ikdienas rūpējas, lai grupiņa būtu apgādāta ar dzeramo udeni.
 
Sienāzīši un Bitītes sporto āra sporta laukumā, pasaku par “Vāverēnu Lullīti un melnajiem maisiem” klausās ārā. Rotaļu laukumu piepilda ar skanīgām dziesmām mūzikas nodarbībā. Skaita pagalmā esošo māju logus, durvis, jumtus, lai pēc tam tos izveidotu no čiekuriem.
 
Esam gandarīti, ka varam aizsākt jaunus paradumus, kas paliks klātesoši Vinnija bērnu ikdienā. ŠODIEN iemīlot dabisko pasauli, RĪT bērni rīkosies tā, lai to aizsargāt.
Un tie, ir tikai nedaudzi no darbiņiem, kurus šīs dienas laikā esam paveikuši, jo #visvairakmanpatikbutara
 
🤍 Paldies Vides izglītības fonds (FEE Latvia) par mērķi un Sākumskola un bērnudārzs “Vinnijs” kolēģiem, par tā sasniegšanu!